WydarzeniaDnia 20.10.2017r. od godz. 19:00 w Samorządowej Szkole Podstawowej odbyło się nocowanie harcerzy 19 Drużyny Harcerskiej „Zielony Płomień”. W nocowaniu wzięło udział 25 harcerzy oraz 3 wychowawców.
Celem nocnych harców była integracja drużyny z nowymi członkami drużyny. W programie uwzględniono nocne zabawy na świeżym powietrzu – podchody, grę w „dwa ognie”, wspólne przygotowanie kolacji z uwzględnieniem zdrowego trybu odżywiania, seans filmowy oraz gry planszowe, przyśpiewki harcerskie i zabawy w grupach.
Nocowanie zakończyło się dnia następnego o godz. 9:00. Harcerze po porannej gimnastyce wspólnie zjedli śniadanie i pozostawiając po sobie porządek wrócili z rodzicami do domu.

Natalia Grzegorczyn


Dnia 27.09.2017 r. w naszej szkole odbyła się „słodka środa”. Harcerze drużyny „Zielony Płomień” prowadzili sprzedaż pysznych domowych ciast. Chętnych nie zabrakło zarówno wśród uczniów jak i rodziców i nauczycieli.
Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację chłopca
o imieniu Tymek, który choruje na zespół Kraba, a leczenie może odbyć się tylko w Chinach.
Zaangażowanie rodziców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród domowych wypieków nie zabrakło eklerków, murzynka, sernika, ciasta z krówką i wielu innych pyszności. Rodzice osobiście przyjeżdżali skosztować wypieków, a dzieci dodatkowo wrzucały pieniążki do puszek.
Zbiórka wyniosła 382zł, a Tymek 9 października 2017 r. wyleciał do Chin na kosztowne leczenie.
To nie pierwsza taka akcja w naszej szkole, już od kilku lat uczniowie zbierali plastykowe nakrętki do recyclingu, a uzyskane fundusze przekazywano na rzecz leczenia Tymka.

Natalia Grzegorczyn


Dnia 15.01.2017 r. w Łagowie odbyło się finałowe granie XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Wśród wielu wolontariuszy z naszej szkoły nie mogło oczywiście zabraknąć harcerzy z drużyny „Zielony Płomień”, którzy już od godziny 9:00 zbierali pieniądze na szczytny cel.
W tym roku Sztab WOŚP w Łagowie uzbierał ponad 13 000 zł, a pieniążki trafiły na oddziały pediatryczne w całej Polsce oraz na polepszenie warunków życia seniorów.
My harcerze ZHP „Zielony Płomień” gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i o jeden dzień dłużej, czuwaj!


Dnia 11.11.2016r. w kościele w Łagowie odbyła się Msza Święta z okazji Dnia Niepodległości, podczas której reprezentanci drużyny pełnili straż przy sztandarze.

 


Czuwaj!
Dnia 27.10.2016r. drużyna harcerska „Zielony Płomień” wybrała się na cmentarz niemiecki na Sokolej Górze w Łagowie. Harcerze porządkowali miejsce pamięci po zmarłych. W tym dniu gościnnie zawitała do nas Róża – koleżanka jednej z harcerek, aby pomóc nam w porządkach i poćwiczyć z nami podczas harcerskiej musztry.


Czuwaj!

Dnia 13.10.2016 r. w ZE w Łagowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Harcerki złożyły nauczycielom życzenia, a cała drużyna harcerska zaśpiewała dla nich balladę „Szara Lilijka”, do której przygrywała na gitarze nasza uzdolniona muzycznie harcerka – Magdalena Rządkowska.