Rok szkolny 2017-2018Podsumowanie działalności Rady Rodziców Samorządowej Szkoły w Łagowie w roku szkolnym 2017/2018

 

Szanowni Rodzice,
koniec roku jest okresem podsumowań i dlatego chcielibyśmy przedstawić podsumowanie naszej działalności za rok 2017/2018.
Na wstępie, pragniemy podziękować Wam Rodzice za zaufanie jakim nas obdarowaliście oraz za pomoc i wsparcie.
Dziękujemy również Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za rok współpracy, a także naszym Paniom w kuchni oraz wszystkim pozostałym pracownikom naszej placówki.
Działalność podjęta przez Radę Rodziców w tym roku, nie była tak aktywna jak w latach poprzednich, ale dzięki Państwa wpłatom:
*dofinansowaliśmy Bal Bajkowy oraz przedstawienie cyrkowe, które odbyły się w naszej szkole
*zakupiliśmy słodkie kosze z okazji Dnia Nauczyciela oraz na zakończenie roku szkolnego
*wsparliśmy grupę uczniów reprezentujących naszą szkołę na wymianie uczniowskiej w Bruggen
*z planowanych wycieczek udała się tylko jedna -Mniszki
*na Dzień Sportu zakupiliśmy kukurydzę, lody ,batony oraz medale dla zwycięzców Regat
*zakupiliśmy nagrody na konkurs ,,Najmilsza uczennica i najmilszy uczeń" organizowany przez Samorząd Uczniowski
*ufundowaliśmy słodkie nagrody dla klas, które przez cały rok szkolny uzbierały największą ilość punktów
*a dzięki lokalnym darczyńcom zakupiliśmy niespodzianki na loterię, która odbędzie się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

Być może nie wszystko nam się udało.
Raz jeszcze dziękując wszystkim życzymy spokojnych, słonecznych i udanych wakacji.
Zarząd Rady Rodziców


Informacja o organizacji ostatniego tygodnia nauki
w roku szkolnym 2017/2018.

 

W poniedziałek 18 czerwca, wtorek 19 czerwca i środę 20 czerwca
zajęcia lekcyjne kończą się po szóstej godzinie lekcyjnej
t.j. o godz. 13.20 W tych dniach odjazdy autobusów szkolnych
o godz. 13.20-13.30

 

W czwartek 21 czerwca zajęcia lekcyjne kończą się po piątej
godzinie lekcyjnej t.j. o godz. 12.15 W tym dniu odjazdy autobusów
szkolnych o godz. 12.15-12.25
Msza św. w czwartek 8.15 – 9.15

 

W piątek 22 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego o godzinie 9.00
Odjazdy autobusów szkolnych planowane pomiędzy godz. 11.00-12.00

 

Śniadania i obiady wydawane będą do środy 20 czerwca włącznie.

 

 


 

Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 3 czerwca 2018 r., Gminne Koło PZW w Łagowie i Sołectwo Łagów zorganizowało "Wędkarski Dzień Dziecka" dla dzieci i młodzieży. Oprócz klasycznych zawodów wędkarskich były również inne konkurencje zręcznościowe tj.: rzuty woreczkami  do tarczy Arenberga czy gra zręcznościowa "Łowienie ryb". W trakcie imprezy  uczestnicy częstowali się kiełbaską z ogniska i napojami. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a dla najlepszych były nagrody i puchary.


30 czerwca 2018 r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili Państwo Janina i Marian Firlejowie z Sulechowa. Tym razem uczniowie z klasy V mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach poświęconych tematyce wędkarstwa. Pan Marian jak zawsze w bardzo interesujący sposób przedstawił zagadnienia dotyczące metod połowu ryb. Omówił sprzęt jakiego używa się do poszczególnych sposobów łowienia. Zademonstrował wiele ciekawych sztucznych przynęt jak i urządzeń wspomagających wędkarza tj. sonda, nawigacja GPS. Zajęcia odbyły się w plenerze w „Pracowni ekologicznej” naszej szkoły. Mamy nadzieję, że kolejne edukacyjne spotkania z „wędkarskim małżeństwem” uczniów naszej szkoły już w przyszłym roku.


Terminarz Rekolekcji 2018, które odbędą się w naszej szkole w dniach 28, 29 i 30 maja w godz. od 8.00 do 12.00.

W tych dniach obiady będą wydawane od 11.30 do 11.50. Odjazdy autobusów od 11.50 do 12.00.

 

Piątek (1 czerwca) po Bożym Ciele jest dniem dyrektorskim wolnym od zajęć lekcyjnych.

 

W poniedziałek 4 czerwca odbędzie się w szkole impreza z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu odjazdy autobusów
szkolnych o godz. 13.20

 


R e k o l e k c j e w Samorządowej Szkole Podstawowej w Łagowie 28 – 30 maja 2018


28.05.2018 - poniedziałek


1. 8.00 – 8.45 – Klasy I – V                                                               (Klasy VI, VII i gimnazjalne – zajęcia lekcyjne)
2. 8.50 – 9.35 – Klasy I – V                                                               (Klasy VI, VII i gimnazjalne – zajęcia lekcyjne)
3. 9.50 – 10.35 – Klasy VI, VII i gimnazjalne                                     (Klasy I – V – zajęcia lekcyjne)
4. 10.40 – 11.25 – Klasy VI, VII i gimnazjalne                                    (Klasy I – V – zajęcia lekcyjne)
                                      11.30 – 11.50 – OBIAD
                                      11.50 – 12.00 – ODJAZDY

 

29.05.2018 - wtorek


1. 8.00 – 8.45 – Klasy VI, VII i gimnazjalne                                                                (Klasy I – V – zajęcia lekcyjne)
2. 8.50 – 9.35 – Klasy VI, VII i gimnazjalne (spowiedź w kościółku)                          (Klasy I – V – zajęcia lekcyjne)
3. 9.50 – 10.35 – Klasy I – V                                                              (Klasy VI, VII i gimnazjalne – zajęcia lekcyjne)
4. 10.40 – 11.25 – Klasy I – V (spowiedź w kościółku)                      (Klasy VI, VII i gimnazjalne – zajęcia lekcyjne)
                                     11.30 – 11.50 – OBIAD
                                     11.50 – 12.00 – ODJAZDY

 

30.05.2018 - środa


1. 8.00 – 8.45 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne – msza św. w kościele parafialnym
2. 8.50 – 9.35 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne – msza św. w kościele parafialnym
3. 9.50 – 10.35 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne – zajęcia lekcyjne
4. 10.40 – 11.25 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne – zajęcia lekcyjne
                                    11.30 – 11.50 – OBIAD
                                    11.50 – 12.00 – ODJAZDY


Spotkanie autorskie pisarza Pawła Wakuły z uczniami klas czwartych.
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Łagowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Pawłem Wakułą , znanym ilustratorem prasowym oraz autorem książek dla dzieci. Uczniowie klasy IVa i IVb mieli okazję poznać twórczość pana Pawła Wakuły. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich książkach, szczególnie tych o historii Polski. Wydarzenia opisane w serii książek pt. "Zdarzyło się w Polsce” i „Jagiełło pod prysznicem” w humorystyczny sposób przedstawiają władców Polski i najważniejsze dzieje naszego kraju. Ciekawym urozmaiceniem spotkania były satyryczne rysunki wykonane przez pana Pawła. Po spotkaniu autor chętnie wpisywał dzieciom oryginalne dedykacje do swoich książek i pamiętników dzieci.

 


Młodzież z SSP w Łagowie gościła w Gesamtschule Brüggen.
W dniach 14 – 22 kwietnia uczennice i uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie wraz z opiekunami Panią Tamarą Sawicką i Panem Waldemarem Tepferem przebywali w Brüggen w Niemczech. Wspólnie z niemieckimi partnerami brali udział w projekcie wymiany uczniów pod hasłem „Muzyka, sport i sztuka środkiem komunikacji młodzieży polskiej i niemieckiej dla przyszłości Europy”. Nasze dzieci mieszkały w rodzinach niemieckich mając możliwość poznania życia w domach swoich koleżanek i kolegów z Brüggen.

Podczas projektu uczestnicy wspólnie brali udział w zajęciach sportowych, plastycznych i muzycznych. Razem rysowali, śpiewali i tańczyli. Wzięli również udział w biegu sponsorskim wraz ze swoimi opiekunami zbierając pieniądze na pomoc dzieciom potrzebującym w Afryce, ale również na dofinansowanie projektu. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania najbliższej okolicy w grupie projektowej, a także z rodzinami, w których przebywały, zwiedzali ciekawe miejsca. Razem z niemieckimi koleżankami i kolegami pojechali do Kolonii, gdzie zobaczyli piękną i majestatyczną Katedrę i podziwiali panoramę nadreńskiego miasta z jej strzelistej wieży. Dzieci wspólnie bawiły się również na basenach w AQUA LANDZIE. Wspólne zajęcia zakończone zostały prezentacją przygotowanych przez dzieci piosenek i tańców. Po wspólnej prezentacji przyszedł czas na grillowanie przygotowane przez rodziców. Sobota była pożegnalnym dniem, który nasze dzieci spędziły w gronie rodzin swoich niemieckich partnerów. Były wyjazdy, zakupy, wycieczki i wspólna zabawa. Czas spędzony w miłej atmosferze pozostawił niezapomniane wrażenia.

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. nadszedł czas pożegnania. Było wspólne śpiewanie i tańce Były uściski i łzy wśród dzieci ale też wśród rodziców i opiekunów. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny rok i rewizytę w maju dzieci z Brüggen.
Deklaracja współpracy pomiędzy Samorządową Szkołą Podstawową w Łagowie a Gesamtschule w Brüggen została podpisana dnia 16 kwietnia b.r. przez włodarzy gmin Pana Franka Gellena i Pana Czesława Kalbarczyka oraz dyrektorów obu szkół Pana Wolfganga Jöresa i Pana Dariusza Rutkowskiego.

 


KONKURS EKOLOGICZNO-WĘDKARSKI

12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 11.30 Gminne Koło PZW w Łagowie w naszej szkole przeprowadzi szkolne eliminacje do Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego organizowanego przez Okręg PZW w Zielonej Górze. W eliminacjach mogą wziąć udział uczniowie ze szkoły podstawowej.
Konkurs będzie polegał na wypełnieniu przez zawodnika testu o tematyce ekologiczno-wędkarskiej.

Test będzie zawierał 30 pytań spośród pytań zamieszczonych na stronie internetowej:  

 

TUTAJ PYTANIA DO TESTU

 

w tym 25 pytań testowych i 5 pytań opisowych: 3 dotyczące ryb (nazwa ryby, jej okres ochronny, wymiar ochronny i dzienny limit połowu) i 2 dotyczące roślin wodnych (nazwa rośliny).

 

Regulamin konkursu

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/cms/szablony/8459/pliki/regulamin_konkursu_ew_2018.pdf

 

5 uczestników eliminacji szkolnych z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody rzeczowe

(sprzęt wędkarski)


Dnia 20.03.2018r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Łagowie odbył się kiermasz świąteczny. Zebrane środki harcerze drużyny „Zielony Płomień” przekazali na rzecz pomocy przy odbudowie spalonego budynku przy ul. Bolesława Chrobrego w Łagowie.
W tym dniu mamy uczniów dostarczyły pyszne ciasta oraz stroiki wielkanocne na sprzedaż.
Ponadto w niedziele 18.03 i 25.03 harcerze prowadzili zbiórkę pieniędzy podczas mszy świętych w Łagowie.
Kwota jaką udało nam się wspólnie uzbierać to 2117,67zł.


Dnia 15.03.2018r. uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy 7 szkoły podstawowej wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Genesys” organizowanym przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Domu Kultury w Świebodzinie.
Sztuka, która została podzielona na cztery akty przedstawiała autentyczne losy młodego mężczyzny uzależnionego od środków odurzających. W historii głównego bohatera ukazano również rolę rodziców, którzy zostali zmuszeni do zmierzenia się z tak wielkim problemem jakim jest uzależnienie dziecka.

Sztuka była przestrogą przed eksperymentami młodych ludzi oraz konsekwencjami, jakie niesie za sobą nawet jednorazowa przygoda z narkotykami.

 


Pragniemy Państwa poinformować, że nasza szkoła uczestniczyła z powodzeniem w konkursie na pozyskanie
środków unijnych w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na wymianę i uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej. Otrzymaliśmy 12 tys. złotych. Wraz z z wkładem własnym mamy do dyspozycji 15 tys zł. Przeprowadzimy wśród uczniów, rodziców i nauczycieli ankietę w ramach naszego szkolnego projektu realizacji założeń konkursu w celu ustalenia propozycji zakupu literatury i sposobu podziału środków na zakup nowości.

 

W załączeniu List do rodziców - Dlaczego warto czytać dzieciom książki?

 

 


Wymiana polsko – niemiecka dla uczniów łagowskiej szkoły!

 

Uczniowie klasy VI i VII Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie wezmą udział w projekcie wymiany uczniów z ich rówieśnikami ze szkoły Gesamtschule w Brüggen (Niemcy –Nadrenia Północna Westfalia – przy granicy z Holandią). Hasło przewodnie projektu brzmi: Muzyka, sport i sztuka środkiem porozumienia niemieckiej i polskiej młodzieży dla przyszłości Europy. Zakładamy, że projekt będzie realizowany przez wiele lat, a uczestniczyć w nim będą kolejne roczniki uczniów naszych szkół. Deklaracja współpracy zostanie podpisana 16 kwietnia 2018 przez Burmistrza Brüggen, Wójta Gminy Łagów oraz dyrektorów szkół. Przedsięwzięcie jest współfinansowane między innymi przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży ze środków unijnych. Całkowity koszt uczestnictwa w programie wynosi 200 zł (dopłata do kosztów przejazdu). Uczniowie nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. W dniach od 14 do 22 kwietnia wezmą udział w życiu szkoły w Brüggen. Zamieszkają u swoich niemieckich kolegów i koleżanek. Będą mieli zapewnioną opiekę, wyżywienie i noclegi oraz liczne atrakcje. W przyszłym roku planowana jest wiosną rewizyta na tych samych zasadach.

Co zyskują uczestnicy?
1. Wyjeżdżają na 7 – 10 dni do swoich partnerów w Niemczech i poznają kulturę, obyczaje i życie codzienne niemieckich rówieśników!
2. Rozwijają znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego!
3. Biorą udział w wycieczkach w Polsce i Niemczech.
4. Biorą udział w zajęciach sportowych i artystycznych w niemieckiej szkole!
5. Zwiedzają okolicę, poznają zabytki i interesujące miejsca.
6. Nawiązują przyjaźnie!
Czego oczekujemy od uczniów?
1. Powinni wykazywać zainteresowanie językiem niemieckim lub angielskim lub znać go w stopniu co najmniej komunikatywnym!
2. Powinni zapewnić swojemu partnerowi z Niemiec opiekę, nocleg i wyżywienie w swoim domu przez okres jednego tygodnia podczas rewizyty!
Terminy:
• 14.04.2018 – 22.04.2018 - pobyt naszej grupy w Brüggen.
• przełom kwietnia – maja 2019 - pobyt grupy niemieckiej w gminie Łagów

 


PROPOZYCJE NA FERIE ZIMOWE 2018
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Łagowie

Termin Poniedziałek 12.02 Wtorek 13.02 Środa 14.02 Czwartek 15.02 Piątek 16.02
Nazwisko nauczyciela - W. Tepfer W. Tepfer W. Tepfer W. Tepfer
Forma - Tenis stołowy
Piłka koszykowa
Piłka siatkowa
Piłka nożna
Gry i zabawy sportowe
Tenis stołowy
Tenis stołowy
Piłka koszykowa
Piłka siatkowa
Piłka nożna
-
Godziny - 11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
-
Termin Poniedziałek 19.02 Wtorek 20.02 Środa 21.02 Czwartek 22.02 Piątek 23.02
Nazwisko nauczyciela - A. Topolski A. Topolski A. Topolski -
Forma - Tenis stołowy
Piłka koszykowa
Piłka siatkowa
Piłka nożna
Gry i zabawy sportowe
Tenis stołowy
Tenis stołowy
Piłka koszykowa
Piłka siatkowa
Piłka nożna
-
Godziny - 11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
11.00 – 14.00
16.00 – 20.00 Orlik
-

 

Informacje dla rodziców i opiekunów

Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:

• Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

• Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

• Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet, jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

• Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

• Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

• Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

• Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.

• Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy.
• Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.

• Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo, w momencie  odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas.   

O nieszczęście nietrudno.

 

Zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów, by podczas ferii
zwracali szczególną uwagę na najmłodszych.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy
bezpiecznych i zdrowych ferii 2018.


UWAGA

zmiana planu lekcji od 5 lutego  2018 roku.

 

Do pobrania tutaj.


Uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia


11 grudnia 2017 roku w naszej szkole gościliśmy Cyrk "Fantik". Uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej mieli okazję przenieść się w świat iluzji i magii. Barwne widowisko cyrkowe trwało 60 minut. W trakcie wspaniałej zabawy dzieci obejrzały występy atrystów cyrkowych i zwierząt. W programie były pokazy: żonglerki, gigantycznych baniek mydlanych, wijących się węży, fruwających gołębi, tańczacych małpek, psów i innch zwierzątek, a wszystko przeplatane występami wesołego klowna. Program imprezy był ciekawy a jednocześnie zabawny, sprawił wiele radości małym widzom


Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Dnia 17 XI 2017r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, krasnoludków. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkową imprezę, w którym udział wzięli uczniowie klas 1- 3. Spotkanie rozpoczęliśmy inscenizacją pt. „Grześ, który nie lubił czytać”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole, zwłaszcza Radzie Rodziców, która sponsorowała nagrody dla dzieci. Dziękujemy nauczycielom i dzieciom.

M. Dąbrowska

Galeria zdjęć

 


Zebranie z rodzicami uczniów SSP oraz klas II i III gimnazjalnych

środa - 15 listopada 2017 r. - godz.16.30.

 

1. Spotkania wychowawców klas z rodzicami - przekazanie informacji o postępach uczniów w nauce

     i zachowaniu oraz bieżących komunikatów.

2. Przypomnienie rodzicom o obowiązku systematycznego logowania się na indywidualne konta

    dziennika elektronicznego Librus, kontrolowania ocen i frekwencji oraz odczytywania ogłoszeń i

    wiadomości przekazywanych przez wychowawców, nauczycieli, pedagoga, radę rodziców i

    dyrekcję szkoły.

3. Konsultacje indywidualne nauczycieli przedmiotów oraz pedagoga szkolnego z rodzicami.


Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie po raz kolejny dali dowód patriotyzmu. Wraz z nauczycielką historii panią Danutą Siemoniak i nauczycielką muzyki panią Dorotą Ozorowską przygotowali w dniu 10 listopada apel z okazji Święta Niepodległości.
Nauczyciele i uczniowie mogli przeżyć lekcję historii, słuchając wierszy, piosenek, oglądając taniec z flagą i przejmującą pantomimę przedstawiającą rozbiory Polski.
Zaangażowanie uczniów i podniosła atmosfera podczas uroczystości są pięknym świadectwem przywiązania młodych ludzi do tradycji narodowych i szacunku dla patriotycznych wartości.
Następnego dnia 11 listopada odbyła się Msza. Św. w intencji Ojczyzny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy sztandarze Sybiraków i Kombatantów w poczcie sztandarowym stanęli nasi uczniowie – harcerze
19 Drużyny Harcerskiej „Zielony Płomień”, działającej w Babimojsko-Sulechowskim Hufcu ZHP.

Galeria zdjęć


Konkurs : ”Ojciec, jakiego zapamiętałem – wspomnienia syberyjskich dzieci.”
Od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łagowie biorą udział w konkursie organizowanym przez Oddział Związku Sybiraków w Zielonej Górze i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat nad konkursem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego – Pani Elżbieta Anna Polak.
Temat tegorocznej, już VII edycji to:” Ojciec, jakiego zapamiętałem – wspomnienia syberyjskich dzieci.”
Wśród prac nagrodzonych znalazła się praca Roksany Fraszko z klasy siódmej, która zajęła III miejsce. Wyróżnienie otrzymała Julia Zdanowicz z klasy piątej.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.


Dnia 20.10.2017r. od godz. 19:00 w Samorządowej Szkole Podstawowej odbyło się nocowanie harcerzy 19 Drużyny Harcerskiej „Zielony Płomień”. W nocowaniu wzięło udział 25 harcerzy oraz 3 wychowawców.
Celem nocnych harców była integracja drużyny z nowymi członkami drużyny. W programie uwzględniono nocne zabawy na świeżym powietrzu – podchody, grę w „dwa ognie”, wspólne przygotowanie kolacji z uwzględnieniem zdrowego trybu odżywiania, seans filmowy oraz gry planszowe, przyśpiewki harcerskie i zabawy w grupach.
Nocowanie zakończyło się dnia następnego o godz. 9:00. Harcerze po porannej gimnastyce wspólnie zjedli śniadanie i pozostawiając po sobie porządek wrócili z rodzicami do domu.

Natalia Grzegorczyn


Dnia 20.10.2017 r. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Łagowie gościła aktorów grupy teatralnej „T” z Torunia.
W przedstawieniu pt. „Magiczny Kapelusz” wzięli udział uczniowie klas I –IV.
Aktorzy porwali dzieci do świata pięknej i refleksyjnej opowieści o przyjaźni i poświęceniu. Udowodnili dzieciom, że to, co inne niekoniecznie jest złe. Inscenizacja pełna walorów edukacyjnych z ogromną dawką humoru, ukazała naszym pociechom problem uzależnień (nikotyna, alkohol), a także istotę tolerancji czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, stylu ubierania, niemodnego stroju kolegi czy koleżanki.
Ukazano problem poczucia odrzucenia i osamotnienia jako głównej przyczyny uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Całe przedstawienie oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Słonik nie wie jednak, że podstępna mrówka Benek również pragnie zdobyć ów magiczny przedmiot…

Pedagog - Natalia Grzegorczyn


W dniu 20 października 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.
O godz. 10.05 uczniowie usłyszeli 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego uczniowie, nauczyciele i obsługa sprawnie opuścili budynek szkoły. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poruszanie się zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.
Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.


Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 13 października, z okazji DEN w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przygotowali niezwykle atrakcyjny i różnorodny program artystyczny. Uroczystość rozpoczęli harcerze, którzy życzyli nauczycielom i pracownikom szkoły zdrowia i zadowolenia z pięknej pracy, pogody ducha i uśmiechu. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców, pani Ostrowska i pan Domżalski w imieniu wszystkich rodziców podziękowali nauczycielom za pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz życzyli cierpliwości, wytrwałości i dalszych sukcesów.
Występy rozpoczęła Julia Rzymanek, która wspólnie z Mateuszem i Pauliną Kuzia zaśpiewała piosenkę "Człowieczy los". Potem klasa siódma przedstawiła inscenizację zatytułowaną "Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piosenki - klasa pierwsza "Wesoło nam", klasa druga "Wiele szczęścia życzę wam" a klasy trzecie "Naszą piosenkę". Taniec "Czekolada" wykonany przez uczniów klasy trzeciej poderwał widownię do wspólnej zabawy. "Niezbędnik nauczyciela" czyli w co właściwie powinien być zaopatrzony nauczyciel na lekcji przedstawiła klasa piąta. W wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego Scerco usłyszeliśmy trzy piosenki, a najmłodsi uczniowie byli zachwyceni balonami, które pojawiły się podczas ich występu.
Apel zakończyła inscenizacja "Rzepki" J. Tuwima, w której wspólnie wystąpili uczniowie z klasy czwartej i trzeciej gimnazjum. Apel prowadziła Hania Sikora przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

J. Szewczyk

Galeria zdjęć


12.10.2017 r. "Będę bronił dobrego imienia swojej szkoły” ślubowały tegoroczne pierwszaki. Pasowania klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły dokonał p. Dyrektor D. Rutkowski w obecności zaproszonych gości i rodziców dzieci. Pierwszaki popisywały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Swój pierwszy uczniowski egzamin zdały na szóstkę. Dlatego włączeni zostali do braci uczniowskiej Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Warszawy w Łagowie. Nowy etap edukacji rozpoczęty. Życzymy samych piątek i szóstek!

 

Galeria zdjęć


3 października 2017 r. w naszej szkole gościliśmy instruktora Wędkarstwa Młodzieżowego pana Mariana Firleja, który w bardzo interesujący sposób przybliżył uczniom wiedzę nt. wędkarstwa. Duża ilość demonstrowanych eksponatów tj. wędki, kołowrotki, sonda, kamera podwodna oraz cała masa różnorodnych sztucznych przynęt spinningowych niezwykle uatrakcyjniła prelekcję. Przy prezentacji rekwizytów pana Mariana wspomagała żona Janina Firlej, która jest również wytrawną wędkarką. W trakcie spotkania uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wędkarstwa a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali nagrody ufundowane przez WKS PERFEKT Sulechów i Koło Gminne PZW w Łagowie. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży tematyką wędkarstwa, poprosiliśmy pana Mariana Firleja aby wiosną przyszłego roku znów odwiedził naszą szkołę.


Dnia 27.09.2017 r. w naszej szkole odbyła się „słodka środa”. Harcerze drużyny „Zielony Płomień” prowadzili sprzedaż pysznych domowych ciast. Chętnych nie zabrakło zarówno wśród uczniów jak i rodziców i nauczycieli.

Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację chłopca
o imieniu Tymek, który choruje na zespół Kraba, a leczenie może odbyć się tylko w Chinach.
Zaangażowanie rodziców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród domowych wypieków nie zabrakło eklerków, murzynka, sernika, ciasta z krówką i wielu innych pyszności. Rodzice osobiście przyjeżdżali skosztować wypieków, a dzieci dodatkowo wrzucały pieniążki do puszek.
Zbiórka wyniosła 382zł, a Tymek 9 października 2017 r. wyleciał do Chin na kosztowne leczenie.
To nie pierwsza taka akcja w naszej szkole, już od kilku lat uczniowie zbierali plastykowe nakrętki do recyclingu, a uzyskane fundusze przekazywano na rzecz leczenia Tymka.

Natalia Grzegorczyn

 


Zebranie z rodzicami uczniów SSP oraz klas II i III Gimnazjum
środa - 20 września 2017 r. - godz.16.30.


1. Zebranie ogólne - przekazanie informacji rodzicom o organizacji roku szkolnego 2017/2018, zasadach współpracy i założenich pracy wychowawczej ( dyrektor SSP, pedagog)
2. Zasady działania dziennika elektronicznego Librus Synergia - konta rodziców i uczniów ( przekazanie kodów dostępu)
3. Zebrania wychowawców z rodzicami w klasach - (m.in. ustalenie zasad komunikowania się z domem rodzinnym uczniów, Wewnątrzszkolny Sysyem Oceniania, Statut)


4 września 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018. Dyrektor Dariusz Rutkowski w swoim wystąpieniu przytoczył listy do pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Kurator Oświaty i Wychowania w Gorzowie pani Ewy Rawy. Dyrektor powitał uczniów naszej szkoły, rodziców, nauczycieli życząc im owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Szczególnie gorąco przywitał uczniów klasy pierwszej, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole
odbędzie się w poniedziałek dnia 4 września 2017 r. o godzinie 9.00.

 

Wcześniej o godz. 8.00 zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na mszę św. w intencji nowego roku szkolnego do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łagowie.
Uczniowie dojeżdżający przejdą do kościoła spod szkoły.

 

 

 

 

Tutaj do pobrania plan lekcji na rok 2017/2018