Rok szkolny 2022-2023


Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023.

 

 

Po wakacyjnej przerwie wracamy pełni nowych sił i energii do pracy. Życzymy wszystkim  wielu pozytywnych doznań i wspaniałych chwil w nowym roku szkolnym.

Spotkanie z policjantami.

 

Dzisiaj uczniowie klas I - III naszej szkoły spotkali się z trzema policjantami. Wspólnie udali się do centrum Łagowa, gdzie policjanci opowiedzieli o zagrożeniach dla ludzi przechodzących przez ulicę. Jedynym miejscem, gdzie można to robić w miarę bezpiecznie są pasy. Jednak i tam należy zachować zasady bezpieczeństwa. Właśnie tego, prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez ulicę na pasach, policjanci uczyli naszych uczniów. Mamy nadzieję, że teraz każdy z nich będzie umiał bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Pasowanie pierwszoklasistów.

 

12 października odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klas pierwszych. W pasowaniu uczestniczyli wójt gminy Łagów, sekretarz gminy, przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego oraz Wice Wojewoda Województwa Lubuskiego. Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom zostania prawdziwymi uczniami naszej szkoły.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkursie o Leonie Pineckim

 

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie o Leonie Pineckim zorganizowanym przez bibliotekę gminną w Łagowie. Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 i 4 miejsce. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

Nauczyciel oczami dzieci.

 

Portret nauczyciela widziany oczami dziecka...Z okazji Święta Edukacji Narodowej młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali taką formę wyrażenia sympatii swoim nauczycielom.

Więcej zdjęć w Galerii.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

 

W środę 12 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Łagów Pan Czesław Kalbarczyk, przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego Pan Wiesław Druszlakowski. Apel uświetniły piękne występy uczniów naszej szkoły.

Więcej zdjęć w Galerii.

28 października - Spotkanie z policjantem przewodnikiem psa

 

Dzisiaj w szkole mamy wizytę niezwykłych gości. Są nimi policjant (przewodnik psa policyjnego) wraz z psem). Odbyła się prezentacja możliwości psa. Uczestniczyły w pokazie dzieci z klas 1-3 oraz w drugim pokazie uczniowie klas 4-6. Uczniowie mogli poznać kilka sekretów szkolenia psa policyjnego i dowiedzieć się, jak powinien zachować się człowiek napadnięty przez psa.

Więcej zdjęć w galerii.

11 Listopada - Święto niepodległości

 

Dzisiaj w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W apelu uczestniczył wójt Czesław Kalbarczyk, sekretarz gminy Jan Walczak i przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego Wiesław Druszlakowski. Była to piękna lekcja patriotyzmu. Uczniowie uświetnili apel pięknymi wierszami, pieśniami i tańcem a wszystko przeplatane piękną konferansjerką w wykonaniu Natalii, Zosi i Kacpra.

Więcej zdjęć w galerii.

III Łagowski Bieg Niepodległości

 

W dniu dzisiejszym na terenie szkoły w Łagowie odbył się III Łagowski Bieg Niepodległości. Aktywny udział w biegu wzięli uczniowie szkoły podstawowej w Łagowie i w Toporowie. W przygotowanie zaangażowani byli nauczycielem i uczniowie obu szkół. Cieszy także duży udział rodziców. Wielu z nich ofiarowało ciasta, które mogli jeść po biegu uczestniczący w nim uczniowie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tej imprezy.

Więcej zdjęć w galerii.

Mikołajki w IIIB

 

Mikołajki w klasie III b były znakomitą okazją, aby mogły dzieci już poczuć magiczną, świąteczną atmosferę i oficjalnie rozpocząć odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Ci Mikołaju, że nadal o nas pamiętasz.

Więcej zdjęć w galerii.

[pobierz] 0.2 MB regulamin

Konkurs fotograficzny - regulamin

[pobierz] 0.4 MB plakat

Konkurs fotograficzny - plakat

Konkurs fotograficzny

 

 

 

Gabinet wcześniej

Nowy gabinet Psychologa

 

Gabinet szkolnego Psychologa zmienił swój wygląd. Mamy nadzieję, że teraz rozmowy będą odbywały się w przyjemniejszym otoczeniu.

 

Projekt i wykonanie:

Agnieszka Gomółka

Magdalena Rybczyńska

Wyróżnienia Martyna Szymczak Zuzanna Miętka Julia Władkowska
Nominacje Karolina Talarska i Joanna Zdanowicz

Konkurs plastyczny Pro Arte

 

W konkursie plastycznym Pro Arte zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie swoje prace zaprezentowały uczennice Naszej Szkoły:

Karolina Talarska

Joanna Zdanowicz

Martyna Szymczak

Zuzanna Miętka

Julia Władkowska

 

Nominowane zostały prace Karoliny Talarskiej i Joanny Zdanowicz.

 

Wyróżnienia otrzymały:

Martyna Szymczak

Zuzanna Miętka

Julia Władkowska

 

Finał LubuskiegoKonkursu ProArte 2023

 

Finalistki Konkursu Plastycznego ProArte 2023 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

w Zielonej Górze Joanna Zdanowicz i Karolina Talarska.

Gratulujemy!!!

Laureat Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

 

 

Uczeń klasy 8a Kornel Mosiejko uzyskał tytuł laureata Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

GRATULUJEMY SUKCESU!

Ekologia na co dzień!!!

 

Prace uczniów naszej szkoły edukują i wspierają projekty ekoogiczne. Uczymy się od siebie na wzajem. :)

Polsko - niemiecka wymiana

 

W dniach 7- 14 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły niemieckiej z Brüggen. Wszyscy uczestnicy pod czujnym okiem opiekunów pani Tamary Sawickiej i pana Waldemara Tepfera wspierani przez nauczycieli naszej szkoły spędzili czas ucząc się języków obcych. Rywalizacja sportowa warsztaty, krawieckie, plastyczne, Belgijka na tarasie czy Survival w Jemiołowie sprawiły radość, pomagały przełamywać bariery językowe oraz dawały możliwości lepszego poznania się. Nasi uczniowie w ramach rewizyty spędzą tydzień w Brüggen wiosną w przeszłym roku. Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Zobacz zdjęcia....