Rok szkolny 2019-2020Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

 

- Msza św. w kościele parafialnym w intencji nowego roku szkolnego - godz. 8.00

 

- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - godz. 9.00
  (w zależności od warunków atmosferycznych na tarasie szkolnym lub w sali gimnastycznej).

 

- Spotkanie wychowawców klas z uczniami - godz. 10.00

 

- odjazdy autobusów- godz. 11.00

 

Poranne oodziny odjazdu autobusów z poszczególnych miejscowości:

 

Kosobudz: 6.50
Niedźwiedź: 7.05
Toporów: 7.15
Czyste: 7.20
Poźrzadło: 7.23
Stok: 7.10
Gronów: 7.25
Gronów Winiarnia: 7.23
Jemiołów: 7.35
Żelechów: 7.25
Sieniawa: 7.40
Sieniawa Osiedle Górnicze: 7.45
Łagówek: 7.40

 

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał wójt pan Czesław Kalbarczyk. Przedstawił dyrektor naszej szkoły, panią Iwonę Muchę.

    Pani dyrektor przedstawiła uczniom ich wychowawców i życzyła wszystkim wysokich wyników w nauce i pomyślności w nowym roku szkolnym.

    Podobne życzenia złożyli społeczności naszej szkoły zaproszeni goście - przewodniczący Rady Gminy pan Mariusz Klebieko, przewodniczący Rady Rodziców pan Wiesław Druszlakowski i ksiądz proboszcz Zbigniew Zdanowicz.

Akcja #sprzątaMY

    W piątek, 20 września 2019 roku, w ramach akcji  #sprzątaMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę ,uczniowie naszej szkoły z klasy siódmej i ósmej zbierali śmieci w okolicach Jeziora Łagowskiego. 

      Koordynatorem akcji z ramienia Lasów Państwowych był pan Sławomir Bąk, a uczniami opiekowali się pan Dariusz Świerkowski i pan Bogusław Szewczyk.

      Akcja zakończyła się poczęstunkiem ufundowanym przez Nadleśnictwo Świebodzin.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

WYJAZD DO KINA

     Film "Legiony" Dariusza Gajewskiego to nietypowa lekcja o I wojnie światowej i drodze Polaków do uzyskania niepodległości, który zachwyca niezwykłym rozmachem scen batalistycznych. Klasa siódma i ósma miały okazję obejrzeć to niezwykłe dzieło w kinie w Gorzowie, w środę 16 pażdziernika. Wyjazd zorganizowała pani Danuta Siemoniak, a uczniami opiekowały się pani Grażyna Machacka i pani Jolanta Szewczyk.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     14 pażdziernika obchodzona jest rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. I właśnie na ten dzień przypada święto polskiej edukacji tradycyjnie zwane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Małgorzaty Temniuk. W klasach pojwiły się okolicznościowe gazetki, a na drzwiach gabinetów zawisły portrety pedagogów. /zdjęcia z apelu dostępne w galerii zdjęć/

Rowerowa wycieczka klas piątych na Bukowiec

   We wtorek 17 września klasy piąte pod opieką swoich wychowawczyń: pani Małgorzaty Temniuk, pani Tamary Sawickiej i rodziców wyruszyły zdobywać Bukowiec. Wycieczka rozpoczęła się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa, a zakończyła się wspólnym grilowaniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

 

    W dniu 18 października 2019 r.uczniowie klasy I wzięli udział w uroczystym pasowaniu na ucznia Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie. Pierwszoklasiści przedstawili z tej okazji krótką część artystyczną. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Iwona Mucha dokonała aktu pasowania. Uroczystość uświetnili swą obecnością: wójt gminy Łagów Czesław Kalbarczyk , przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Druszlakowski, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców Waleria Komin oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

   Gminny Dzień Seniora

   Pierwszego października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a w listopadzie Ogólnopolski Dzień Seniora.

   W niedzielę 20 października najstarsi mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Zamku Joanitów na uroczystym, gminnym Dniu Seniora. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Ozorowskiej i pani Małgorzaty Temniuk przygotowali część artystyczną, która spotkała się z dużym uznaniem ze strony seniorów. /zdjęcia w galerii/

Uczniowie klas piątych w teatrze

   Dnia 23 października uczniowie klas piątych pod opieką pani Aliny Pietrasz wybrali się do teatru w Gorzowie na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Pełni zachwytu obejrzeli barwne widowisko, a potem odwiedzili centrum handlowe, by zjeść smaczny posiłek. Wszyscy uznali wycieczkę za udaną.

   FIKU MIKU

   Klasa III pod opieką pani Alicji Okulskiej wybrała się na spektakl teatralny do Międzyrzecza, a znalazła się w sali zabaw Fiku Miku... Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. /zdjęcia w galerii/

   WIECZORNY SEANS FILMOWY

   Dnia 23 listopada pani Danuta Siemoniak i pani Natalia Grzegorczyn przygotowały dla starszych uczniów naszej szkoły wieczorny seans filmowy. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną, oglądając film "Katyń".

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

   Czy łatwo być dzisiaj patriotą? Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są dumni z bycia Polakami. Dnia 12 listopada odbył się uroczysty apel przygotowany przez zespolone siły klas szóstych, siódmej i Samorządu Szkolnego oraz zespołu wokalnego. Występowało prawie 80 uczniów, którzy tańcząc, śpiewając, grając role aktorskie, przedstawili historię odzyskania niepodległości.

   Ten apel będziemy długo pamiętać. /zdjęcia w galerii/

Klasa III pani Alicji Okulskiej własnoręcznie przygotowała maski

i jest gotowa do balu karnawałowego...

Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz.

Apel - podsumowanie pierwszego semestru

[pobierz] 0.1 MB zdalne_nauczanie

INFORMACJA O ZASADACH PRACY SZKOŁY W CZASIE PANDEMII

Informacja dla rodziców/ prawnych opiekunów uczniów

Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie.


     Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświatowego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 lekcje będą odbywały się zdalnie za pomocą LIBRUSA, maili nauczycieli oraz Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.gov.pl/zdalnelekcje. Praca waszych dzieci będzie oceniana. Oceny będą wystawiane w LIBRUSIE. Kontakt z nauczycielem, wychowawcą dyrektorem szkoły odbywa się poprzez LIBRUS, maila nauczyciela, lub maila szkoły szkolagow@poczta.fm . Brak logowania będzie traktowane jak nieobecność ucznia/weryfikacja odbędzie się poprzez sprawdzenie przesyłanych prac domowych. Nauczyciele dostępni są od godz. 9.00-13.00 od poniedziałku do piątku.
     Praca szkoły w tym trybie obowiązuje zgodnie z Rozporządzeniem MEN co najmniej do dnia 10 kwietnia 2020 r.

Uwaga !!!
W dniu 24.03.2020 r. w godz. 8.00-12.00 dyrektor szkoły pełni dyżur w szkole. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy szkoły.

 

Uwaga !!!
W dniu 24.03.2020 r. w godz. 8.00-12.00 dyrektor szkoły pełni dyżur w szkole. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy szkoły.